Farby do siwych włosów – jaki kolor wybrać?

BLOG

Farby do siwych włosów – jaki kolor wybrać

Autor: Aneta Kowalewska

Jaki kolor farby wybrać do siwych włosów?

Jeżeli Twoje włosy zaczynają siwieć lub są już siwe od dłuższego czasu i zastanawiasz się co z tym fantem zrobić, to świetnie trafiłeś! Choć piękno mierzone jest przez ludzi w wielu płaszczyznach, istnieją sposoby na poprawienie swojego wyglądu tak, by na co dzień wyglądać zniewalająco i odważnie zaprezentować się światu.

Po pierwsze, musisz zastanowić się, jaki kolor farby wybrać tak, by był dla Ciebie odpowiedni. Przypomnij sobie swój naturalny kolor włosów – może warto go jedynie odświeżyć? Czy podobał Ci się? Jeśli nie lub po prostu chciałbyś spróbować czegoś innego, pomyśl, w jakim kolorze chciałbyś się zobaczyć. Najważniejsze, to dobierać kolory farb pod kątem ich tonacji. Będąc blondynkami, kobiety często pragną natychmiastowej zmiany i farbują włosy na kolor brunatny. W efekcie, po kilku tygodniach pojawiają się u nich widoczne odrosty, które zaburzają estetykę ich zmiany. To samo ma miejsce w przypadku włosów siwych. Decydując się na farbowanie, wolno Ci zmienić swój aktualny kolor włosów jedynie o kilka tonów. W przeciwnym wypadku kolor będzie się znacznie różnił od pożądanego (np. kolor zamiast ciemnobrązowy wyjdzie rudy) lub włosy będą wymagały częstszego farbowania, co znacznie osłabi ich strukturę. Rozważ zatem kolory, tj. blondy, beże oraz jasne brązy, gdyż są to popularne, europejskie odcienie i z pewnością wyjdą tak, jak na rysunku. Najlepsza farba do siwych włosów to taka, która sprawi, że kolor się przyjmie i będzie wyglądał w 100% naturalnie.

Farby do siwych włosów

Zapewne zastanawiasz się teraz, którą farbę wybrać. Skoro zadecydowałeś już o kolorze farby, przyszedł czas na wybór produktu. Musisz wiedzieć, że różne marki specjalizują się w doborze różnych składników, z których je wytwarzają. Jeśli więc zależy Ci na ukryciu pierwszych, pojawiających się oznak siwienia, warto pomyśleć o markach, produkujących kremy koloryzujące bez amoniaku, które wyrównują koloryt włosów, opóźniając siwienie. Proces ten jest jednak długotrwały i wymaga regularnego stosowania produktu. W sytuacji, gdy Twoje włosy są już w pełni siwe, postaw na takie farby do włosów siwych, które utrzymują kolor przez bardzo długi czas. Zdecydowanie zrezygnuj z szamponetek i szamponów koloryzujących, których trwałość sięga kilku-kilkunastu myć. Postaw na produkty z substancji pochodzenia naturalnego, jak henna, która wnika w strukturę włosa, dzięki czemu, nawet kiedy zacznie się zmywać, delikatny odcień farby nadal pozostanie na włosach. Świetnie sprawdzą się również preparaty z amlą, czyli owocem podobnym do agrestu, który nieznacznie przyciemna włosy i wspomaga ich wzrost. Bez względu na to, czy jesteś osobą starszą, czy w średnim wieku, produkty, bazujące na naturalnych składnikach nie podrażniają skóry głowy i często zawierają substancje niwelujące łupież. Jest to ważna cecha podczas zmiany koloru włosów, ponieważ farby używane w salonach fryzjerskich oraz inne farby chemiczne, zazwyczaj nasilają jego występowanie.
Farbowanie siwych włosów może okazać się dla Ciebie systematycznym zabiegiem, dlatego zadbaj o to, by zrobić to właściwie.